איך לחמם את הבית בחורף? מדריך לחימום ביתי יעיל

איך לחמם את הבית בחורף? מדריך לחימום ביתי יעיל

החורף עוד מעט יגיעו אלינו וכדאי להתחיל להתכונן. אתם בוודאי מתחילים לחשוב על חימום הבית ועולות שאלות כמו איך לחמם את הבית באופן יעיל יותר ולשלם פחות. כידוע, יש שורה ארוכה של אמצעי חימום לחורף, מהם יש לבחור את המתאימים והחסכוניים ביותר. כדי לסייע לכם, במדריך הבא יוצגו פתרונות נפוצים עבור חימום דירה בחורף על תכונותיהם השונות, לרבות מותגים בענף שכדאי להכיר.

בחירת אמצעי חימום לחורף

מתוך המגוון הרחב שחל מוצרי חימום בשוק, התשובה לשאלה איך לחמם את הבית בחורף  משתנה מבית לשני, ולמעשה גם בין חללי הבית. למשל, יש הבדל בין אמצעים שמתאימים עבור חימום חדר קטן או גדול, ובין הצורך בפיזור חום אחיד בכל החלל לבין חימום אזור נקודתי. 

בנוסף, בחירת אמצעי החימום מושפעת ממבנה הבית והתשתיות שלו, למשל, אם אפשר להתקין בבית ארובה ואם ניתן להתקין בו חימום תת רצפתי. כמו כן, בבחירת אמצעי חימום ביתי חשוב לתת את הדעת על מידת הבטיחות של המוצר, בין אם הוא מתאים לבית עם ילדים קטנים, אם בטוח ובריא לישון עם גוף החימום בלילה, וכדומה.

מעבר לכך, יש לבחון את איכות החימום שהמוצר מפיק, עם העדפה לאמצעי שמרגיש כמה שיותר טבעי ונעים, לעומת חימום היוצר תחושות של מחנק ויובש. וכמובן, צריך לתת את הדעת על צריכת האנרגיה של גוף החימום והיותו מוצר כמה שיותר חסכוני, בעדיפות למוצרים שניתן לווסת את מידת החום שלהם, שיש להם תרמוסטט, או שיש להם טיימר.

מזגנים – האמצעי הנפוץ ביותר לחימום הבית בישראל

אמצעי חימום הבית הנפוץ ביותר בארץ הם כמובן המזגנים, המספקים מענה יעיל,  בטוח, חסכוני ונוח, ומעניקים במוצר אחד פתרון למיזוג ולהסקת הבית. כמו כן, למזגנים יש יכולת לחמם ביעילות ובמהירות את כל סוגי החללים, קטנים וגדולים, וניתן למצוא סוגים רבים של מזגנים עיליים, רצפתיים או מזגן מרכזי לכל הבית בהתאם לצרכים. ניתן לומר שהבעיה היחידה בחימום עם מזגן טמונה באוויר החם והיבש שיכול להיות לא נעים, ובנוסף – עלות התקנת מזגן אינה שולית.

חימום חללי הבית בעזרת רדיאטור

אמצעי פופולארי נוסף עבור חימום הבית בחורף הם הרדיאטורים, שנחשבים נוחים ופשוטים לשימוש. מדובר בגופי חימום שמתאימים לחדרים קטנים ובינוניים, הפועלים על ידי הזרמת שמן במעגל סגור בתוך הצלעות, מה שמייצר חום נעים במיוחד שאינו מייבש. ניתן גם למצוא מוצרים הכוללים מתקני מים המפזרים לחות לחלל. 

רדיאטור מחמם חדרים בהדרגה וניתן לווסת את הטמפרטורה שלו, לצד תרמוסטט שהופך אותו בטוח לשימוש גם בחדרי תינוקות. ככל שיש לו יותר צלעות כך הוא ליותר עוצמתי ולכן מתאים לחללים יותר גדולים, אך ראוי לזכור כי מדובר באמצעי חימום הצורך יחסית הרבה חשמל.

בין סוגי הרדיאטורים שיש בשוק, הדגמים של חברת מידאה נחשבים למומלצים במיוחד. הם מוצעים באתר של עולם הקולנוע בדגמים וגדלים שונים, החל משבע עד שלוש עשרה צלעות. מדובר במוצרים עם מספר דרגות חום, תרמוסטט ידני לוויסות טמפרטורה, הגנה נגד התחממות יתר, כיבוי מיידי בעת התהפכות, מנגנון אנטי פריז שמונע קפיאה גם בטמפרטורות קיצוניות, ועוד.

רדיאטורים מומלצים:

 

מפזרי חום, תנורי ספירלה ופטריות חימום

מפזרי חום ותנורי ספירלה הינם גופי חימום ניידים וקטנים. תנורי הספירלה מחממים סלילים ואילו מפזרי החום יונקים אוויר מסביבתם ומחממים אותו. מדובר בגופי חימום המתאימים בייחוד לצרכים ממוקדים ומהירים של חללים קטנים, המסופקים עם בוררי עוצמת ורמת חום. עם זאת, יש לציין כי מפזרי חום מפיקים אוויר יבש וצורכים יחסית הרבה חשמל. בתור שכאלו הם מומלצים לשימוש קצר מאוד.

אם אתם מחפשים מפזר חום או תנור חימום לבית, באתר של רשת עולם הקולנוע מוצע מבחר עשיר של תנורים ומפזרי חום, הכולל בין היתר מוצרים של המותגים המילטון, מידאה, בנטון וגולד ליין. כמו כן, באתר תוכלו למצוא דגמים מומלצים של פטריות חימום המתאימות לחימום ממוקד של שטח היקפי במרחב חיצוני, כמו מרפסת, גג או חצר.

תנורי ספירלה ופטריות חימום פופולריים:

מפזרי חום פופולריים:

חימום הבית ללא חשמל

קיימת גם אפשרות של חימום הבית ללא חשמל, באמצעות קמינים שיכולים לפעול על עץ, גז ועל סולר. מדובר באמצעי חימום המעניק חום נעים שאינו מייבש, לצד אווירת חורף נעימה וביתית. מצד שני, התקנת קמינים מאוד יקרה והיא עולה אלפי שקלים רבים. כמו כן, נדרשת תשתית איכותית ובטוחה של ארובה. אז למי שבכל זאת מעוניין כדאי לדעת, שאפשר ליהנות מהאווירה הייחודית גם באמצעות קמין חשמלי.

להזמנת מוצרי חימום איכותיים ומומלצים ישירות דרך האתר של עולם הקולנוע לחצו כאן.

סניפים בפריסה ארצית

משלוחים לכל רחבי הארץ

עד 14 ימי החזרה

בכפוף לתקנון והוראות החוק

אחריות

שירות ואחריות לכלל המוצרים המוצגים באתר

קניה מאובטחת