4 טיפים לניקיון ושמירה על מכונה הכביסה – איך עושים את זה נכון

ריכזנו בשבילכם 4 טיפים מרכזיים לניקיון מכונת הכביסה ושמירה על תחזוקה של מכונת הכביסה (הטיפים הינם כללים ומומלץ לעיין במדריך למשתמש של מכונת כביסה בנוסף לטיפים אלה)

עם השנים, מכונת הכביסה שלכם יכולה להצטבר בלכלוך, סבון ושאריות שמנוניות. אלו יכולים להוביל לניחוחות לא נעימים ולפגוע בביצועי המכונה. למזלכם, ניתן לנקות מכונת כביסה בקלות ולהחזירה למצבה המקורי. להלן חמישה טיפים מומלצים שיעזרו לכם לנקות מכונת כביסה.

טיפ #1: הסרת שאריות סבון ושאריות מלכלך

שאריות סבון ולכלוך מצטברים לאורך זמן במכונת כביסה וייתכן שהם לא ישארו רק במקום אחד, אלא יחליפו את המקום בהתאמה לזרימת המים בתוך המכונה. זה יכול להוביל לניחוחות לא נעימים ולהפחית את ביצועי המכונה. אם תרגישו שהביצועים של מכונת הכביסה ירדו, היכולת שלה להסיר כתמים נמוכה יותר, או שיש ניחוח שאינו נעים, יתכן ויש לכם בעיה של שאריות סבון או מלכלוך. אז, איך אנחנו מטפלים בזה? כדי להסיר את השאריות הללו, יש להוציא את תא הסבון במכונת הכביסה אשר נמצא בדרך כלל בחלק העליון השמאלי של המכונה.

מגירת אבקת מכונת כביסה

לאחר פירוק התא יש לשטוף אותו עם מים חמים וסבון ולדאוג להוציא את כל שאריות החומר בתא.

 

טיפ #2: ניקוי החלל הפנימי של מכונת הכביסה

ניקוי החלל הפנימי של מכונת הכביסה הוא השלב הבא. שקול להשתמש במברשת קטנה וחזקה כדי לנקות את החלל הפנימי של מכונת הכביסה. אתם יכולים גם להשתמש במטלית טבולה במים חמים לנקות את החלל הפנימי של מכונת הכביסה. לפעמים ישנם שאריות של סבון או לכלוך שנשארים בגומי הדלת לאחר ההפעלה, זה יכול לקרות גם כאשר הגומי תקין ואין נזילות בעת הפעלת מכונת הכביסה יש לנקות את הגומי באופן שוטף מפני הצטברויות של אבק וחיידקים בעזרת חומר ניקוי ולדאוג לייבוש עם נייר סופג לאחר כל הפעלה של המכונה על ידי העברה של נייר פשוט על גבי הגומי.

 

טיפ #3: הסרת האבנית

אבנית היא הצטברות של מינרלים מהמים שנצברים במרחב הפנימי של מכונת הכביסה. אבנית יכולה לגרום לתקלות במכונה, להפחית את ביצועיה, ולגרום לה נזק. בנוסף, אבנית יכולה להשאיר כתמים בלתי רצויים על הבגדים שלכם. אפשר להסיר את האבנית באמצעות מוצרים מיוחדים שמוכנים לסוג הזה של בעיות, או על ידי שימוש במוצרים טבעיים כמו חומץ.

ניתן להסיר את האבנית על ידי הפעלת המכונה כאשר היא ריקה מבגדים על תוכנית של 90 מעלות וללא השריה כאשר בתא של אבקת הכביסה שמנו חומץ במקום נוזל כביסה. החומץ יעזור להמיס את האבנית ולהסירה.

טיפ #4: ניקוי סינון מכונת הכביסה

הסננים של מכונת הכביסה שלכם משמש למניעת הצטברות שאריות מלכלוך וחומרים זרים במכונה. אם אינכם מנקים את הסינון באופן קבוע  הםיכולים להיות מלוכלכים או שייתכן שישנם שאריות של בגדים או מטבעות שתקועים בהם, ומומלץ לנקות אותם לפחות מדי שנה. למעשה, הסננים נותנים לכם סימן ברור כאשר הם צריכים להיות נקיים – אם מרגישים שיש עדיין שאריות מים במכונה אחרי סיום הפעולה.

ברוב מכונות הכביסה הסנן נמצא מצד ימין למטה בדופן הקידמי של המכונה כאשר הוא עם כיסוי פלסטיק עליו , יש לדאוג להכין מראה מגבת יבשה ולפרוס אותה מול המכונה , לאחר מכן לפתוח את הפלסטיק ולהבריג החוצה את הסנן , המים הנמצאים במכונה יצאו החוצה ובמידה וישנו לכנלוך הוא יצא יחד איתם יש להכניס אצע לברר שהמעבר למנוע נקי ולאחר מכן לרחוץ את ההברגה ולשחרר שאריות שיער שייתכן שתקועות בתוכו לאחר מכן יש להבריג בחזרה חזק ולכסות עם הפלסטיק.

 

בטיפים, התייחסנו לשאריות סבון, אבנית, ניקוי סינונים והסרת מלכלוך. עקבו אחרי ארבעת הטיפים הללו ותשמרו על מכונת הכביסה שלכם במצב טוב.

אם תיקחו בחשבון את כל הטיפים הללו, תוסיפו לחיי השימוש של מכונת הכביסה שלכם מספר שנים. למעשה, הקפדה על ניקיון מכונת הכביסה תכול לחסוך לכם כסף משמעותי בטווח הארוך, מאחר שזה יכול למנוע תיקונים יקרים ולשפר את יעילות הכביסה שלכם.

המאמר זה הוא חלק ממאמצים להקנות ללקוחותינו מידע ערכי בנושאים של מוצרי חשמל ותחזוקה. אנו מקווים שהוא מספק לכם מספר טיפים מועילים שתוכלו להשתמש בהם כדי לשמור על מכונת הכביסה שלכם במצב מצוין.

תוכלו למצוא אצלנו מגוון רחב של מוצרי חשמל במחירים תחרותיים ושירות לקוחות מעולה. בין אם אתם צריכים מכונת כביסה חדשה או מעוניינים לשדרג את המכשירים שלכם, אנו כאן לעזור.

סניפים בפריסה ארצית

משלוחים לכל רחבי הארץ

עד 14 ימי החזרה

בכפוף לתקנון והוראות החוק

אחריות

שירות ואחריות לכלל המוצרים המוצגים באתר

קניה מאובטחת