מאוורר או מזגן: השוואת צריכת חשמל, חסכוניות ויעילות שימוש לקיץ החם

מאוורר או מזגן: השוואת צריכת חשמל, חסכוניות ויעילות שימוש לקיץ החם

רוצים לדעת מה עדיף מאוורר או מזגן? על פניו, נראה שתשובה המקובלת היא מזגן. אבל בפועל, יותר ויותר אנשים בוחרים בימינו במאווררים. הדבר נכון בייחוד אם מדובר במאוורר תקרה עבור שעות השינה ובשעות או ימים לא מאוד חמים, כמו שעות הערב, הבוקר המוקדמות או עונות מעבר. בחירה זו נובעת מהשוואת צריכת חשמל של מאוורר מול מזגן וכן מהמחיר ואיכות האוויר של מאווררים.

 

צריכת חשמל של מזגן לעומת מאוורר

כאשר בודקים אם עדיף מאוורר תקרה או מזגן, אחד השיקולים העיקריים הוא צריכת החשמל, אז בואו נבין מה יותר חסכוני – מאוורר או מזגן. אם משווים צריכת חשמל מאוורר תקרה לעומת מזגן מגלים ללא עוררין שהמאוורר הרבה יותר חסכוני, בפער משמעותי מאוד. הסיבה לכך נובעת מצורת הפעולה של מוצרים אלו. מזגן מתבסס על פעולות מורכבות להורדת טמפרטורת האוויר שצורכות הרבה אנרגיה, עם מנוע בעל הספק גבוה ופעולה מאומצת.

 

מצד שני, כאשר בודקים מה צורך יותר חשמל מאוורר או מזגן, מגלים שמאוורר צורך מעט חשמל מכיוון שפעולת קירור האוויר לא נוצרת באופן אקטיבי. מקור הקירור הוא בפעולת סחרור אוויר ויצירת סירקולציה, המורידה אוויר קר מתקרת החדר לחלקו התחתון, ובכך מורידה את הטמפרטורות בחדר.

בעוד שעלויות חודשיות של תפעול מזגן יכולות להגיע למאות שקלים בחודש ואף למעלה מכך, עלות השימוש במאוורר זניחה למדי. אי לכך, בשאלה מה לוקח יותר חשמל מזגן או מאוורר, התשובה היא חד משמעית – המזגן.

עלויות רכישה, התקנה ותחזוקה 

מלבד השאלה מה צורך יותר חשמל –  מזגן או מאוורר, ההשוואה כוללת גם עלויות נוספות של  קנייה, התקנה ותחזוקה. על פי רוב, מאווררים איכותיים יהיו הרבה יותר זולים לרכישה ממזגנים, בפערים של מאות ואלפי שקלים. בנוסף, התקנת מזגן הינה פעולה מורכבת ודי יקרה, שכן צריך להתקין יחידות חוץ ופנים ולחבר ביניהן, להוסיף תעלות ופתח אוורור, ועוד. מנגד, מרבית המאווררים לא נדרשים בהתקנה, ואילו התקנתו של  מאוורר תקרה היא מהירה, פשוטה ולא יקרה. למעשה, היא די דומה להתקנה של גוף תאורה, כלומר חיבור המאוורר לתקרה ולמקור חשמל. מעבר לכך, שלא כמו עם מזגנים, בהתקנה של מאוורר תקרה אין מגבלות של תשתיות ושל תנאי חוץ. 

יש לציין כי גם תחזוקת מזגנים אינה פשוטה. היא מצריכה החלפה של מסננים ובמקרה של תקלה עלויות התיקון אינן זולות. זאת בעוד שמאווררים כמעט ואינם נדרשים בתחזוקה, ותיקונם נחשב לרוב לפעולה טכנית פשוטה.

 

המאווררים הנמכרים ביותר

 

יתרונות נוספים של מאוורר תקרה לעומת מזגן

מלבד נושא העלויות וצריכת החשמל, הבחירה במאווררים על פני מזגנים נובעת מעוד כמה שיקולים, ואחד מהם הוא איכות האוויר. חשוב לדעת כי מזגנים עושים שימוש באוויר ממוחזר שיש בחדר, העובר דרכם ודרך המסננים שלהם, דבר המוביל לקבלת אוויר שיש בו אבק, גזים שנפלטים מהמזגן וחלקיקים לא בריאים. מצד שני, מאוורר לא ממחזר אוויר אלא רק מניע את האוויר הקיים בחלל. הוא גם לא מחייב לסגור חלונות ולכן מספק גם רמה גבוהה של תחלופת אוויר טבעית.

בנוסף, האוויר הממוחזר היוצא מהמזגן הוא יבש, מה שגורם לייבוש של העור ושל אברים פנימיים. הדבר מתבטא בתחושה מצטברת לא טובה, הניכרת למשל בכאבי ראש או אלרגיות, מה שגם מפריע לאיכות שנת הלילה. זאת בעוד שעם מאוורר האוויר שומר על הלחות והמאפיינים הטבעיים שלו, והוא נעים נוח לנשימה, בייחוד כאשר אנו ישנים.

ולמי שלא ידע, מאווררים גם עדיפים לסביבה ונחשבים למוצרים ירוקים. הם לא משפיעים על האוויר ולא מזהמים או מזיקים לו. לעומת זאת, בעת פעולתם מזגנים פולטים גזים פחמניים, כמו פחמן דו חמצני, המזיקים לאוזון ומגבירים את אפקט החממה. 

מאוורר תקרה איכותי ומומלץ

מחפשים מאוורר תקרה מומלץ? כדאי לכם להכיר את מאוורר התקרה החכם עם רמקול HOMEX TUYA BT LED HF-42, המוצע למכירה באתר המוביל של עולם הקולנוע עבור מחיר משתלם במיוחד עם אחריות לשנה. מדובר במאוורר ארבעים ושניים אינץ’ עם רמקול בלוטוס איכותי ותאורת לד מחליפת צבעים, שניתן לשלוט בפונקציות שלו דרך אפליקציה ייעודית גם עם שלט רחוק.

בנוסף, למאוורר הזה יש עיצוב מודרני ויוקרתי, הוא מצויד בכנפיים מתקפלות ונסתרות עם עיצוב ייחודי, ויש לו מנוע שקט במיוחד שמבטיח אוורור נעים בחדר ללא רעש שיפריע לישון. זהו דגם מאוורר תקרה עם צריכת חשמל מאוד נמוכה וחסכונית, ניתן לשלוט בעוצמת האוורור שלו והוא גם מצויד בטיימר עם אפשרות להגדרה אוטומטית של מועד הכיבוי.

להזמנת מאווררים איכותיים ומומלצים ישירות דרך האתר של עולם הקולנוע לחצו כאן.

סניפים בפריסה ארצית

משלוחים לכל רחבי הארץ

עד 14 ימי החזרה

בכפוף לתקנון והוראות החוק

אחריות

שירות ואחריות לכלל המוצרים המוצגים באתר

קניה מאובטחת